TV LEZHA

TV LEZHA

Postuar nga televizioni lokal

LEZHE, KESHILLI BASHKIAK MIRATON BUXHETIN E VITIT 2019 (FOTO/VIDEO)

Këshilli i Bashkisë Lezhë miratoi buxhetin e vitit 2019, buxhet i cili parashikon një sërë investimesh publike në shërbim të qytetarëve, të parashikuar në çdo njësi administrative.Viti 2019 do të shoqërohet me implementimin e 69 projekteve të Bashkisë Lezhë, ku investimet më të mëdha do të jenë në përmirësimin e[…]

Lexo Me Shume »

FAMILJA NE LEZHE JETON MES SEMUNDJES DHE KUSHTEVE TE MJERUESHME

Shtëpi pa dyer dhe dritare, mure te mykura, frigorifer i boshatisur dhe fëmijë autikë që flejnë në tokë.Kjo është gjendja migjenjane e familjes Kaci që jeton në lagjen Gurra të qytetit të Lezhës. 5 anëtarë të kësaj familje jetojne në një shtëpi të rrënuar me qera, ndërsa të ardhurat e[…]

Lexo Me Shume »

Lezhë, përkujtohet 551 vjetori i ndarjes nga jeta të Gjergj Kastriotit.

Lezha ka përkujtuar 551 vjetorin e ndarjes nga jeta të Heroit tonë Kombëtar Gjergj Kastrioti-Skenderbeu. Ceremonia e zhvilluar pranë memorialit të heroit kombëtar ishte ndryshe nga vitet e tjera,pasi memoriali është rikosntruktuar totalisht,duke i dhënë rëndësinë e duhur monumentit më të rëndësishëm kombëtar. Nëkryetarja e Bashkisë Alfrida Marku bëri me[…]

Lexo Me Shume »

DEBORA NE LEZHE, BLLOKOHEN 6 FSHATRA (FOTO)

Moti i keq që ka pushtuar vendin ka bllokuar disa fshatra, kryesisht në zonën verilindore të Shqipërisë. Mësohet se në Lezhë, prej mbrëmjes të së martës, si pasojë e reshjeve të borës janë të bllokuar fshatrat Ungrej, Kalivac, Fregen, Kalur, Kashnjet dhe Gjobardhaj. Rruga e Kreshtës që të dërgon drejt[…]

Lexo Me Shume »

MOTI ME BORE DHE NGRICA, RRUGA E KOMBIT KALOHET ME VESHTIRESI (FOTO)

Në Rrugën e Kombit situata vijon të jetë e vështirë, automjetet qarkullojnë me shumë vështirësi si pasojë e borës së madhe. Duhet theksuar se reshjet vijojnë me intensitet të lartë. Pjesa më problematike deri tani është nga tuneli i Kalimashit deri në Rrëshen. Në segmentin e Rrugës së Kombit drejtuesit[…]

Lexo Me Shume »