TV LEZHA

TV LEZHA

META NEGOCIATOR QEVERI-OPOZITE, PRESIDENTI: NEVOJITET SA ME SHPEJT BASHKEPUNIM (FOTO/VIDEO)

Nga Lezha, ku ndodhet për ditën e dytë të Samitit të Diasporës, presidenti Ilir Meta ka komentuar mundësinë që ai të jetë negociator mes mazhorancës dhe opozitës.Presidenti Meta tha se nevojitet sa më shpejt një bashkëpunim mes palëve, po refuzoi që të jepte komente të mëtejshme.

Artikuj Pasardhes

KURBIN, PERKUJTOHEN DESHMORET NGA FAMLJA QYPI.(FOTO/VIDEO)

Në 5 Maj 1952 në Bushnesh të Kurbinit, 10 burra u vranë në përplasje me forcat e policisë dhe të sigurimit të regjimit komunist.Familjarët e tyre, që jetojnë jashtë Shqipërisë, çdo vit shkojnë në Malin e Bardhë ku kujtojnë familjarët e vrarë nga diktatura. Të afërta

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *