TV LEZHA

TV LEZHA

FAMILJA NE LEZHE JETON MES SEMUNDJES DHE KUSHTEVE TE MJERUESHME

Shtëpi pa dyer dhe dritare, mure te mykura, frigorifer i boshatisur dhe fëmijë autikë që flejnë në tokë.Kjo është gjendja migjenjane e familjes Kaci që jeton në lagjen Gurra të qytetit të Lezhës. 5 anëtarë të kësaj familje jetojne në një shtëpi të rrënuar me qera, ndërsa të ardhurat e fëmijëve që trajtohen me ndihmë nga shteti shërbejnë për mbajtur frymën gjallë.

Artikuj Pasardhes

LEZHE, INAUGUROHET QENDRA PER SHENDETIN E GRUAS DHE FEMIJES.(FOTO/VIDEO)

Eshtë inaguruar qëndra për shëndetin e gruas dhe fëmijës “Casa O.L.A” në lagjen Nënë Tereza të qytetit të Lezhës.Ndërtimi i kësaj qëndre është kërkuar dhe mbështetur nga Bashkia Lezhë dhe shërben si qëndër diagnostikuese dhe ekzaminuese ndërsa do të zhvillojë format për parandalimin e semundjeve, kjo do të ndihmojë në[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *