TV LEZHA

TV LEZHA

MOTI ME BORE DHE NGRICA, RRUGA E KOMBIT KALOHET ME VESHTIRESI (FOTO)

Në Rrugën e Kombit situata vijon të jetë e vështirë, automjetet qarkullojnë me shumë vështirësi si pasojë e borës së madhe.

Duhet theksuar se reshjet vijojnë me intensitet të lartë. Pjesa më problematike deri tani është nga tuneli i Kalimashit deri në Rrëshen.

Në segmentin e Rrugës së Kombit drejtuesit e mjeteve ankohen se nuk ka borëpastruese. Rruga e Kombit, një nga akset rrugore më të rëndësishme në vend, edhe gjate ditës së djeshme u bllokua për disa orë për të njëjtat arsye.  

Artikuj Pasardhes

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *