TV LEZHA

TV LEZHA

DEBORA NE LEZHE, BLLOKOHEN 6 FSHATRA (FOTO)

Moti i keq që ka pushtuar vendin ka bllokuar disa fshatra, kryesisht në zonën verilindore të Shqipërisë.
Mësohet se në Lezhë, prej mbrëmjes të së martës, si pasojë e reshjeve të borës janë të bllokuar fshatrat Ungrej, Kalivac, Fregen, Kalur, Kashnjet dhe Gjobardhaj.
Rruga e Kreshtës që të dërgon drejt këtyre zonave është e pakalueshme. Banorët e këtyre zonave ankohen se deri më tani janë harruar nga shteti.

Artikuj Pasardhes

MILOT, TREGU ME KUSHTET E MESJETES.(FOTO/VIDEO)

Në tregun e Milotit çdo fundjavë fshatarët vazhdojnë të tregtojnë produktet e tyre në gjëndje jashtë çdo standarti.Një fenomen tjetër mjaft shqetësues është edhe tregtimi i gjësë së gjallë në mes të baltës.Disa herë është paralajmëruar që ky treg të mbyllet por deri më tani vazhdon aktivitetin e tij i[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *