TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, KOPSHTI “BESELIDHJA” PA NGROHJE, PRINDERIT HEZITOJNE TE DERGOJNE FEMIJET NE KOPESHT (FOTO/VIDEO)

Që nga rënia e zjarrit tre javë më parë në mensën Kopështit “Besëlidhja”, procesi mësimor vijon të jetë i pezulluar. Me shalla, kapuca dhe dorashka, një pjesë vogëlushëve të këtij kopështi, kanë sfiduar temperaturat nën zero dhe kushtet të pa përshtatshme.Tre javë nga djegia e kopështit nuk është marrë asnjë masë, ndërsa Bashkia Lezhë nuk i ka bërë kërkesë OSHEE për zëvendësimin e automatit.

Artikuj Pasardhes

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *