TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, ZHVILLOHET FESTIVALI FOLKLORIK I RAPSODEVE (FOTO/VIDEO).

Qëndra Kombëtare e Veprimtarive Folklorike organizon edicionin e X-të të “Festivalit Folklorik Tipologjik Kombëtar të Rapsodëve dhe Instrumentistëve Popullorë” në qytetin e Lezhës. Në këtë festival, me karakter konkurues, kanë marrë pjesë “Rapsodë të Harkut dhe Rapsodë të Pendës” , gjithashtu edhe instrumentistë dhe grupe instrumentale të cilët luajnë vegla popullore tradicionale.Artikuj Pasardhes

LEZHE, PRENDI MBLEDH SHTABIN E EMERGJENCAVE CIVILE.(FOTO/VIDEO)

Në qytetin e Lezhës është mbledhur shtabi i emergjencave civile për të analizuar dhe për të marrë masa për sa i përket motit të keq i cili ka perfshirë vëndin tonë. Prefekti i Lezhës Gjergj Prendi ka kërkuar bashkëpunmin e institucioneve në rast se situata përkeqësohet në Lezhë.Qarku i Lezhës[…]

Lexo Me Shume »

LEZHE, TE GJITHE BASHKE KUNDER KORRUPSIONIT.(FOTO/VIDEO)

Të jemi të gjithë bashkë në luftën kundër korrupsionit, është pikërisht kjo në fokus të thirrjes së projektit PARTNERE SE BASHKU KUNDER KORRUPSIONIT finacuar nga bashkimi Evropian.Në këtë kuadër në Lezhë u zhvillua një tryezë infomuese për thirrjet, mënyrën e aplikimit si dhe format e pjesëmarrjes së shoqatave, medias apo[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *