TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, SPITALI KA MUNGESE MJEKESH, KAZA: ZGJIDHJA ESHTE GJETUR (FOTO/VIDEO)

Spitali Rajonal i Lezhës vazhon që të ketë mungesë mjekësh dhe kjo situate ka krijuar mjaft shqetësime tek qytetarët të cilët për të bërë një diagnostikim duhet të drejtohen drejt kryeqytetit. Ky fakt është pohuar dhe nga drejtori i spitalit i cili thekson se është gjetur nje zgjidhje provizore, ajo me anë të patronazhimit.Artikuj Pasardhes

LEZHE, MESHE E SHENJTE NE NDER TE GJERGJ KASTRIOTIT.(FOTO/VIDEO)

U mbajt në Katedralen e Shën Nikollës në Lezhë mesha e shenjtë e organizuar në nder të figurës së heroit tonë kombëtar.E mbështetur nga Konferenca Ipeshkvore e Shqipërisë në bashkëpunim me Kishën Katolike në Kosovë dhe Arqipeshëkvinë e Tivarit organizuan shtegtimin e kishës mbarë Shqiptare në Lezhë.Në këtë shtegtim morën[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *