TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, SPITALI KA MUNGESE MJEKESH, KAZA: ZGJIDHJA ESHTE GJETUR (FOTO/VIDEO)

Spitali Rajonal i Lezhës vazhon që të ketë mungesë mjekësh dhe kjo situate ka krijuar mjaft shqetësime tek qytetarët të cilët për të bërë një diagnostikim duhet të drejtohen drejt kryeqytetit. Ky fakt është pohuar dhe nga drejtori i spitalit i cili thekson se është gjetur nje zgjidhje provizore, ajo me anë të patronazhimit.Artikuj Pasardhes

LEZHE, JETESA NE KUSHTE TE PAMUNDURA E FAMILJES DAJA.(FOTO/VIDEO)

Familja Daja e cila përbëhet nga 4 anëtarë dhe jeton në lagjen Skënderbeg të qytetit të Lezhës ndodhet në kushte mjaft të vështira ekonomike.Kryefamiljarja Alida Daja tregon se përveç ndihmës ekonomike nuk ka asnjë të ardhur tjetër dhe se përpos vështirësive ekonomike vajza e saj vuan nga semundja e tokës.[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *