TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, FESTIVALI FOLKLORIK TIPOLOGJIK KOMBETAR, LEZHA VLERESOHET ME ÇMIM (FOTO/VIDEO).

Qyteti i Lezhës mirëpriti për dy netë instrumentistë popullorë nga e gjithë Shqipëria dhe më gjërë në edicionin e 10-të të Festivalit Folklorik Tipologjik Kombëtar. U mblodhën së bashku lahutarë, fyejtarë, dhe rapsode nga qytete të ndryshme. Ajo që ra në sy këtë vit ishte një pjesëmarrje më e madhe e talenteve të reja të cilat i sjellin ansamblet e Fushë-Arrëzit, të Pukës, të Shkodrës e Lezhës.
Artikuj Pasardhes

LEZHE, JETESA NE KUSHTE TE PAMUNDURA E FAMILJES DAJA.(FOTO/VIDEO)

Familja Daja e cila përbëhet nga 4 anëtarë dhe jeton në lagjen Skënderbeg të qytetit të Lezhës ndodhet në kushte mjaft të vështira ekonomike.Kryefamiljarja Alida Daja tregon se përveç ndihmës ekonomike nuk ka asnjë të ardhur tjetër dhe se përpos vështirësive ekonomike vajza e saj vuan nga semundja e tokës.[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *