TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, AKTIVITET KUNDER KANCERIT TE GJIRIT/ ZEFI: KEMI PASUR RRITJE TE RASTEVE ME KANCER (FOTO/VIDEO)

Kanceri i gjirit ka prekur 20 gra dhe vajza në Lezhë gjatë këtij viti, e megjithatë numri mund të jetë edhe më i lartë për shkak të mungesës së mamografisë, e cila çuditërisht është inaguraur një vit më parë por nuk ka funkisonuar asnjëherë.Artikuj Pasardhes

LAÇ, DITA E PELEGRINAZHIT DIMER.(FOTO/VIDEO)

Pelegrinë të shumte i janë drejtuar kishës së Shën Andonit në Laç me rastin e ditës së peligrinazhit dimer.Pamvarësisht kushteve jo të mira atmosferike besimtarët e krishterë por edhe të besimeve të tjera fetare nuk kanë hezituar ti drejtohen vendit të shenjte për t’iu lutur shënjtit Andon për më shumë[…]

Lexo Me Shume »

LEZHE, SHKRUMBOHET NJE BANESE NE FSHATIN ISHULL-LEZHE.(FOTO/VIDEO)

Një banesë është shkrumbuar gjatë ditës së shtunë në fshatin Ishull-Lezhë. Policia dhe zjarrëfikësit kanë mbërritur në vendngjarje por ka qënë e pamundur ndërhyrja për shkak të një kanali i cili nuk lejonte zjarrëfiksen të arrinte te banesa.Banesa e djegur është në pronesi të shtetasit Gjon Çukaj.Fatmirësisht nuk ka pasur[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *