TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, SHEMBJA NE RRUGEN E KALASE/ MARKU: BASHKIA KA GATI PROJEKTIN (FOTO/VIDEO).

Janë bërë tetë muaj tashmë që rruga e Kalasë së Lezhës është shembur dhe akoma nuk është bërë asnjë ndërhyrje në të. Banorët e zonës por edhe turistë shprehen mjaft të habitur por edhe të rrezikuar së përse nuk është ndërhyre akoma.
Nënkryetarja e Bashkisë Alfrida Marku e cila ka theksuar se bashkia ka gati projektin si dhe Këshilli Bashkiak ka miratuar projektin për riparimin e rrugës së kalasë në shumën 18 milionë lekësh të rejaArtikuj Pasardhes

LEZHE, ISSH INSPEKTON BIZNESIN NE PLAZHIN E SHENGJINIT DHE TALES/DEDA:PUSHUES, BRAKTISNI BIZNESET QE NUK OFROJNE HIGJENE!

Inspektoriati Shëndetësor Shtetëror ka nisur një aksion për të identifikuar problemet në subjektet e kontrolluara prej tyre në zonat turistike të plazhit të Shëngjinit dhe atë të Tales.Kushtet Higjeno-Sanitare janë shkelur me mangësi në dokumentacion dhe sipas drejtorit të ketij inspektoriati Eltar Deda, kjo problematike përkthehet në mangësi edhe në[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *