TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, FAMILJA QE JETON NE VARFERI TE TEJSKAJSHME/ OSMANI: JETOJME 6 PERSONA NE NJE DHOME (FOTO/VIDEO)

6 anëtarë të familjes Osmani jetojnë në një dhomë të vetme ku nuk kanë as kushtet minimale për të jetuar. Kryefamiljari bën thirrje ndaj instancave përkatëse por edhe njerëzve të tjere për ndihmë për nje punë dhe një shtepi që të jetojnë në mënyrë normale.Artikuj Pasardhes

LEZHE, SKEMA E RE E TVSH-së TREMB BIZNESET E VOGLA.(FOTO/VIDEO)

Edhe në Lezhë është evidente se janë prekur dhe friksuar nga ndryshimi i mënyrës se funksionimit të skemës së re të TVSH-së.Të gjitha ato biznese që kane xhiro mbi 2 milion lekë të reja në vit do ti nënshtrohen TVSH-së.Bizneset e ndryshme si bar-kafe,dyqane lulesh apo rrobash janë njoftuar se[…]

Lexo Me Shume »

LEZHE, PER NJE TURIZEM TE QENDRUESHEM/WORKSHOPI I PARE. (FOTO/VIDEO)

Në Lezhë është zhvilluar workshopi i parë “strategjia e turizmit të qendrueshem”.Në këtë workshop merrnin pjesë përfaqësues të Universitetit të Shkodrës si dhe përfaqësues të pushtetit vendor të cilët theksuan se për të patur një turizëm gjithëvjetor duhet që të punojnë të gjithë së bashku. Të afërta

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *