TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, SPITALIT I’U DHURUA MAMOGRAFI E PRISHUR/ KAZA: PO PUNOJME PER NJE TE RE (FOTO/VIDEO).

Në spitalin e Lezhës edhe këtë vit duket se nuk do të ketë mamografi për të berë ekzaminimin e kancerit te gjirit. Gratë dhe vajzat e Lezhës do të duhet sërish që ti drejtohen qytetit të Shkodrës dhe Tiranës për të marrë këtë sherbim. Drejtori i spitalit të Lezhës Leon Kaza ka bërë me dije se ministria e shëndetesisë po punon për të sjellë mamografinë edhe në spitalin e Lezhës.



Artikuj Pasardhes

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *