TV LEZHA

TV LEZHA

KURBIN/MILOT, PERMBYLLET PROJEKTI “HAPESIRA PUBLIKE TE DOMOSDOSHME”.KOORDINATORI THIRRJE BASHKISE:NDERTONI AMBJENTE SPORTIVE PER TE RINJTE! (FOTO/VIDEO)

Në qytetin e kurbinit është bërë përmbyllja e projektit: hapësira publike të domosdoshme, financuar nga leviz Albania. Në këtë takim merrnin pjesë përfaqësues të pushtetit vendor, qëndror si dhe qytetarë të shumtë.Koordinatori i projektit i ka bërë thirrje bashkisë që të marrë masa dhe të ndertojë edhe në Milot ambjente sportive.Artikuj Pasardhes

LEZHE, NDEROHET MESUESI BUJAR BALA (FOTO/VIDEO)

Drejtoria Arsimore Rajonale Lezhë ka vlersuar pas vdekjes mësuesin Bujar Bala.Çertifikata e mirënjohjes i’u dha me motivacion “Për ndihmesën e çmuar në edukimin dhe mësimin e nxënësve”. Çertifikata ju dorëzua familjarëve të tij në 15 vjetorin e ndarjes nga jeta në prani të familjarëve miqve dhe kolegëve të mësues Bujarit.[…]

Lexo Me Shume »

KURBIN, E MARTA E FUNDIT E KISHES SE LAÇIT.(FOTO/VIDEO)

Të hënën ne mbremje kulmuan ditët e pelegrinazhit në Kishën e Shën Andonit në Laç.Me mijëra pelegrinë, nga e gjitha Shqipëria por edhe jashtë saj nisën rrugën e pelegrinazhit që prej orëve të para të mëngjesit, për të kaluar natën në këtë vend të shenjte, në përpjekje për të imituar[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *