TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, KOPESHTI “BESLIDHJA” ENDE PA NJE GODINE TE RE/ PRINDERIT BEJNE APEL TE MERREN MASA.(FOTO/VIDEO)

Prej 3 vitesh kopshti “Beslidhja” akomodohet në ambjentet e konviktit të shkollës profesionale “Kolin Gjoka”. Ambjentet e kësaj godine nuk nuk janë të mjaftueshme dhe të duhura për të vijuar procesin edukativ pasi në këto ambjente ndodhen rreth 200 fëmijë.
Artikuj Pasardhes

LEZHE, KRYETARET E FSHATRAVE PA RROGE PREJ 17 MUAJSH.(FOTO/VIDEO)

Kanë vula zyrtare, mbajnë përgjegjësi deri me burg, por nuk paguhen! Kryetarët e 63 fshatrave të bashkisë së Lezhës thonë se nuk paguhen për detyrën që kryejnë prej 17 muajsh.Në këto kushte, kryepleqtë e fshatrave të Lezhës kërcënojnë se do të bllokojnë Bashkinë nëse problemi i tyre nuk merr zgjidhje.[…]

Lexo Me Shume »

LEZHE, MASIVI I GUREVE GODET AUTOBUZIN/2 TE LENDUARA.(FOTO/VIDEO)

Një autobus që transportonte vajza e gra punonjëse të një firme u godit nga një masiv shkëmbor në aksin Lezhë-Shëngjin, duke rrezikuar të shkaktojë një tragjedi. Për pasojë dy të reja, mbeten të plagosura, njëra nga të cilat ndodhet në gjendje të rëndë në spitalin e Traumës pasi ka marrë[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *