TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, SHTEPIA 108 VJEÇARE E MLIKAJVE DREJT DEGRADIMIT/ASNJE MASE NGA ASKUSH! (FOTO/VIDEO)

Lezha një qytet i mbushur me histori, por që fatkeqësisht monumentet e kulturës po shkojnë drejt degradimit të plotë. Shtëpia 108 vjeçare  e Mlikajve monument kulture i kategorise së parë  sot  i ngjan një gërmadhe. Përgjegjësi i monumenteve të kulturës në Lezhë, Paulin Zefi, flet për një pasuri që po shkon drejt rrënimit të plotë.  Zefi kërkon që kjo shtëpi të  rimarrë të njëjtin funksion dhe të vlerësohet realisht si shtëpia shekullore.Artikuj Pasardhes

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *