TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, NDOTJA E KANALIT TE FILDANES/ BANORET: SITUATA ESHTE ALARMANTE (FOTO/VIDEO)

Kanali i Fildanes që përshkon pjesën jugore të qytetit të Lezhës është i ndotur totalisht. Në gjithë gjatësinë e tij hidhen mbeturina nga vetë qytetarët ndërkohë që situata më e rëndë është nga derdhja e ujërave të zeza. Ndotja alarmante vijon të jetë e njëjtë prej vitesh ku krahas panoramës së shëmtuar që të ofron ka krijuar dhe një arome të rëndë.Artikuj Pasardhes

LEZHE, “FJALA ARTISTIKE” NE FORME KONKURSI.(FOTO/VIDEO)

Nxënësit e shkollave 9-vjeçare dhe të mesme të qytetit të Lezhës ishin pjesë e “Fjales Artistike” ku me interpretimet e tyre prekën të gjitha rrymat letrare.E gjitha erdhi e përgatitur në formën e konkursit midis shkollave, ku fituese u shpall shkolla e Gjadrit. Të afërta

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *