TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, LEZHJANET TE PARET NE SHQIPERI PER KONSUMIN E ALKOLIT DHE CIGARES (FOTO/VIDEO)

Sipas të dhënave që ka publikuar Instituti i Statistikave, në Anketën e Buxhetit të Familjes 2017, qarku i Lezhës ka përqindjen më të lartë të shpenzimeve ndaj totalit, rreth 5.7%, të cilat kanë shkuar për alkool e cigare vlerë kjo gati dy herë më e lartë se mesatarja e vendit. Lezha është renditur e para me një diferencë të ngushtë me Dibrën, e cila për një kohë të gjatë ka qënë në vendin e parë.

Artikuj Pasardhes

LEZHE, PELESHI INSPEKTON DEGEN E DRINIT TE VJETER.(FOTO/VIDEO)

Ministri i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Niko Peleshi, ka kryer inspektime gjatë ditës së hënë në zonën e degës së Drinit të vjetër, për sa i përket pastrimit të shtretërve të lumenjve, gjë e cila shihet si domosdoshmëri për parandalimin e përmbytjeve dhe katastrofave natyrore, si dhe përmirësimin e situatës[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *