TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, MUAJI I NDËRGJEGJËSIMIT PËR KANCERIN/ GJONI: NE LEZHË MUNGON MAMOGRAFIA(FOTO/VIDEO).

Në Lezhë mamografia nuk është një shërbim që kryhet pranë institucioneve të shëndetit publik. Aparatura qëndron në magazine pasi nuk funksionon.Mjekja onkologe Bardha Gjoni thotë se kjo aparaturë është shumë e domosdoshme dhe se gjatë muajit tetor ka dyndje të grave dhe vajzave që duan të kryejnë diagnostikimin, por që në mungesë të aparaturës gjithçka bëhet më e vështirë.Artikuj Pasardhes

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *