TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, MBROJTJA E MJEDISIT/ GJINI: LAGUNA E KUNE-VAINIT DO KETE KOMUNIKIM TE PERHERSHEM ME DETIN. (FOTO/VIDEO)

Laguna e Kune-Vainit në Lezhë tashmë do të ketë komunikim me detin. Kanali, i cili ishte mbyllur prej vitesh, është hapur dhe zgjeruar ndërsa do të mirëmbahet në vazhdimësi.
Investimi është realizuar nga Ministria e Mjedisit me mbështetjen e Organizatës Botërore për Mbrojtjen e Mjedisit. Eksperti i Mjedisit Jak Gjini, thotë se hapja e këtij kanali ka qënë domosdoshmëri për ti dhënë frymëmarrje lagunës dhe kjo do të eliminojë ndotjen që ishte krijuar.Artikuj Pasardhes

LEZHE, SIBORA HUBA, 10 VJEÇARJA ME 3 LIBRA POEZIE.(FOTO/VIDEO)

Biblioteka e qytetit të Lezhës ka pritur autoren e saj më të re.Ajo quhet Sibora Huba dhe është vetëm 10 vjeç, deri më tani ajo ka shkruar jo pak por tre libra me poezi.Këto tre vëllime ajo i prezantoi përpara bashkëmoshatarëve të saj në ambjentet e bibliotekës së Lezhës.Mes emocionesh[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *