TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, MBYLLET ME SUKSES PROJEKTI I MBROJTJES SE PYJEVE DHE MJEDISIT.(FOTO/VIDEO)

Në Lezhë është organizuar konferenca përmbyllëse në kuadër të projektit Roli i komuniteteve vendore dhe bashkëpunimi i tyre me qeveritë vendore me synim mbrojtjen e mjedisit dhe pyjeve. Albana Lleshaj kordinatore e këtij projekti ka theksuar se ky projekt ka patur si qellim ndërgjegjësimin e njesive vendore, shoqerise civile dhe privateve mbi rëndësinë e pyjeve dhe mjedisit.Artikuj Pasardhes

SHENGJIN, HAPET SEZONI TURISTIK.(FOTO/VIDEO)

Në një atmosferë mjaft të bukur Shëngjini ka çelur sezonin turistik.Në shëtitoren Willson u organizua një panair ndërsa shumë pushues u benë pjesë e një koncerti të organizuar nga bashkia e Lezhës.Kryetari i bashkisë i pranishëm në hapjen e sezonit turistik u shpreh se Shëngjini do i mirëpresë më së[…]

Lexo Me Shume »

LEZHE, FESTOHET DITA E VERES.(FOTO/VIDEO)

14 marsi është Dita e Verës, një festë e lashtë pagane e cila tradicionalisht festohet në qytetin e Elbasanit por që vitet e fundit është festuar edhe në Lezhë.Mikpritëse e festimeve të organizuara nga Bashkia Lezhë ishte kalaja historike e qytetit.Festimet kanë nisur me muzikë dhe argëtime të ndryshme ku[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *