TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, PERZGJIDHEN PER FAZEN KALIMTARE 5 BUCETET KULIFIKUESE PER BUSTIN E GJERGJ KASTRIOTIT. (FOTO/VIDEO)

Komisioni përzgjedhës i bucetit të Heroit tonë Kombetar Gjergj Kastrioti-Skënderbeu, busti i të cilit do të vendoset në qënder të qytetit të Lezhës më 2 Mars 2019, kualifikoi për vazhdimin e garës pesë punime nga 25 të paraqitura në konkurim, numrin 3, 7, 12, 14 dhe 19. Komisioni vendosi që fituesi nga bucetet e kualifikuara për në fazën tjetër të shpallet pas dy javësh.Artikuj Pasardhes

LEZHE, DIJA NUK FRENOHET AS NGA FENOMENI I GJAKMARRJES. (FOTO/VIDEO)

17 familje janë të ngujuara në rrethin e Lezhës.Por në dy vitet e fundit, fëmijë të cilët janë pjesë e familjeve të prekura prej këtij fenomeni, vazhdojnë shkollën pa problem.Kështu është shprehur kryetari i pajtimit të gjaqeve Pjetër Gjoka.Ai ka theksuar se falë punës së vazhdueshme në disa raste është[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *