TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, QENDRA SHENDETESORE TRANSFEROHET NE PERIFERI/BANORET:NUK ESHTE E AKSESUESHME NGA TE GJITHE PER SHKAK TE LARGESISE.(FOTO/VIDEO)

Qëndra shëndetësore e kujdesit të gruas dhe fëmijës në qytetin e Lezhës prej një jave është transferuar në periferi të këtij qyteti.Kjo qëndër e cila ofronte shërbim këshillimor për gratë shtatezëna dhe fëmijët 0-1 vjeç tashmë është mbyllur në zemër të qytetit dhe është transferuar në Lagjen “Nënë Tereza”. Transferimi i kësaj qëndre në një distancë të largët nga qyteti përbën një problem, sidomos për banorët të cilët nuk posedojnë një autoveturë dhe për më tepër në muajt e nxehtë të verës.Artikuj Pasardhes

LEZHE, MESHE E SHENJTE NE NDER TE GJERGJ KASTRIOTIT.(FOTO/VIDEO)

U mbajt në Katedralen e Shën Nikollës në Lezhë mesha e shenjtë e organizuar në nder të figurës së heroit tonë kombëtar.E mbështetur nga Konferenca Ipeshkvore e Shqipërisë në bashkëpunim me Kishën Katolike në Kosovë dhe Arqipeshëkvinë e Tivarit organizuan shtegtimin e kishës mbarë Shqiptare në Lezhë.Në këtë shtegtim morën[…]

Lexo Me Shume »

LEZHE, KLASAT E PESTA NE TEST INTELIGJENCE.(FOTO/VIDEO)

Nxënësit e klasave të pesta në të gjithë Shqipërinë i janë nënshtruar një provimi i cili zhvillohet për të dytin vit në vendin tonë.Sipas drejtorit të arsimit Bardhok Pulaj testi është për të parë aftesitë që nxënësit kanë dhe nuk është aspak penalizues. Të afërta

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *