TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, FERMERET FLAKIN NE KANAL PRODHIMET E PASHITURA/SHTETI NUK NA NDIHMOI!

Me dhjetra kuintal shalqinj dhe pjepër janë kalbur për shkak të mungesës së tregut.Fermerët e zadrimës thonë se ndërtimi i një tregu në këtë zonë është domosdoshmeri, pasi në kushtet aktuale prodhimet po ju kalben, ndërsa shtojnë se ka munguar mbështetja me subvencione.Artikuj Pasardhes

LAÇ, DITA E PELEGRINAZHIT DIMER.(FOTO/VIDEO)

Pelegrinë të shumte i janë drejtuar kishës së Shën Andonit në Laç me rastin e ditës së peligrinazhit dimer.Pamvarësisht kushteve jo të mira atmosferike besimtarët e krishterë por edhe të besimeve të tjera fetare nuk kanë hezituar ti drejtohen vendit të shenjte për t’iu lutur shënjtit Andon për më shumë[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *