TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, TELA DHE KABLLO ELEKTRIKE KUTURU, ASKUSH NUK MERR MUNDIMIN TE BEJE DIÇKA.(FOTO/VIDEO)

Në qytetin e Lezhës telat dhe kabllot elektrike mbeten një problem evident. Pamvarësisht rrezikshmërisë së lartë që paraqesin këta të fundit deri më tani nuk është marrë asnjë masë .Qytetarët kërkojnë ndërhyrje të menjëhershme për të shmangur rrezikun.Po ashtu ndërhyrja në kalimin e këtyre telave elektrikë nëntokë do të ndikonte në uljen e dëmtimeve të shpeshta që ndodhin gjatë motit të keq apo ndryshimeve klimaterike.Artikuj Pasardhes

LEZHE, NDEROHET GJON FRROKU ME DY ÇMIME PAQEJE.(FOTO/VIDEO)

Kantautorit Gjon Frroku i janë dorëzuar dy çmime nga organizata botërore e paqes.Misionar paqeje dhe urdhërin Nënë tereza për paqe.Në këtë aktivitet për dhënien e titujve për kantautorin Frroku merrnin pjesë përfaqësues të trupit diplomatik në Shqipëri, përfaqësues të parlametit Shqiptar si dhe personalitete të ndryshme të Lezhës si dhe[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *