TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, SITUATE KAOTIKE ME PARKIMIN E MAKINAVE NE TROTUARE/QYTETARET: NUK LEVIZIM DOT.(FOTO/VIDEO)

Në qytetin e Lezhës një problem persistent ngelet parkimi i makinave në tortuare duke zaptuar një pjesë të madhe të qytetit dhe për pasoje duke vështirësuar lëvizjen e qytetarëve.Problematikat janë të theksuara në zonën qëndrore të qytetit, për shkak të tendencës për të qëndruar e parkuar në këtë zonë.Më kaotike është situata brenda lagjeve.Artikuj Pasardhes

LEZHE, INAUGUROHET NJE TJETER QENDER SOCIALE.(FOTO/VIDEO)

Qytetit të Lezhës i është shtuar edhe një qëndër e re sociale.Kjo qëndër do jetë në funksion të moshës së tretë, grave të dhunuara si dhe ofron kurse profesionale për gratë dhe vajzat në nevojë.Realizimi i kësaj qëndre ka qënë një iniciativë e Bashkisë së Lezhës.Nënkryetari i Bashkisë Lezhë,Enver Hafizi[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *