TV LEZHA

TV LEZHA

LAÇ, SHEMBET MURI I ISH-UZINES, HUMB JETEN 27 VJEÇARI.(FOTO/VIDEO)

Shëmbja e një muri në ish-uzinën e superfosfatit në Laç ka zënë poshtë dy persona të cilët po nxirrnin skrap, duke shënuar një viktimë dhe një të plagosur.Mësohet se viktima është Drilon Lamaj 27 vjeç, ndërkohë ka mbetur i plagosur rëndë Dashamir Pahja.Artikuj Pasardhes

LEZHE, ISSH INSPEKTON BIZNESIN NE PLAZHIN E SHENGJINIT DHE TALES/DEDA:PUSHUES, BRAKTISNI BIZNESET QE NUK OFROJNE HIGJENE!

Inspektoriati Shëndetësor Shtetëror ka nisur një aksion për të identifikuar problemet në subjektet e kontrolluara prej tyre në zonat turistike të plazhit të Shëngjinit dhe atë të Tales.Kushtet Higjeno-Sanitare janë shkelur me mangësi në dokumentacion dhe sipas drejtorit të ketij inspektoriati Eltar Deda, kjo problematike përkthehet në mangësi edhe në[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *