TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, PLAZHI I TALES DYNDJE PUSHUESISH/HAPESIRA PUBLIKE TE BOLLSHME DHE PASTERTI.(FOTO/VIDEO)

Fundjava sjell dyndje të pushuesve drejt bregdetit të Tales në Lezhë. Pastërtia e ujit dhe rërës, qetesia, hapësirat publike të palimituara si dhe shërbimet e ofruara e kanë kthyer këtë zonë në një nga atraksionet më të rëndësishme turistë të kësaj vere.


Artikuj Pasardhes

LEZHE, MESHE E SHENJTE NE NDER TE GJERGJ KASTRIOTIT.(FOTO/VIDEO)

U mbajt në Katedralen e Shën Nikollës në Lezhë mesha e shenjtë e organizuar në nder të figurës së heroit tonë kombëtar.E mbështetur nga Konferenca Ipeshkvore e Shqipërisë në bashkëpunim me Kishën Katolike në Kosovë dhe Arqipeshëkvinë e Tivarit organizuan shtegtimin e kishës mbarë Shqiptare në Lezhë.Në këtë shtegtim morën[…]

Lexo Me Shume »

KURBIN, RITAKIM MATURE PAS 41 VITESH.(FOTO/VIDEO)

Ish-maturantet e Laçit janë takuar pas 41 vitesh duke dhënë shembullin se si miqësia e vërtetë i reziston kohës. Disa prej tyre nuk janë më, të tjerë emigracioni i ka çuar larg, por ata që kanë mbetur i kanë ende të freskëta kujtimet që kanë kaluar me shokët dhe shoqet[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *