TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, “TE RINJTE NE VEPRIM” MONITOROJNE PERFORMANCEN E BASHKISE.(FOTO/VIDEO)

Komiteti Rinor Lezhë dhe Instituti për Politikat publike dhe Mirëqeverisjen zhvilluan në Lezhë dëgjesën publike në kuadër të projektit “Të Rinjtë në Veprim”.Të rinjë të cilët janë trajnuar nga Komiteti Rinor dhe Instituti për Politikat Publike dhe Mirëqeverisjen me qëllim që të shërbejnë për të monitoruar performancën buxhetore të bashkisë së tyre dhe për të shërbyer si katalizator të rritjes së monitorimit edhe nga grupet e tjera qytetare.Qellimi i këtij projekti ka qënë që të rinjtë të jenë aktivë dhe vendimmarrës.


Artikuj Pasardhes

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *