TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, “SHYQYR QE MBAROI SHKOLLA”/JA SI FESTOJNE KLASAT E 9-ta PERFUNDIMIN E VITIT SHKOLLOR.(FOTO/VIDEO)

Klasat e nënta perfunduan ciklin shkollor ku më pas do përballen me provimet përfundimtare.Nxënësit e klasave të 9-ta të shkollës Gjergj Kastrioti dhe Besëlidhja të qytetit të Lezhës kanë festuar në oborrin e shkollës ku mbanin veshur bluzat me shkrimet nga shoket e tyre, por menyra se si kanë festuar nuk ka qënë e zakontë dhe e rregullt pasi nxënësit kanë grisur librat duke mbushur oborrin me fletët e tyre, e po ashtu duke u lagur me ujë dhe duke hedhur kapsolla në mes edhe të nxënësve të tjerë.Artikuj Pasardhes

LEZHE, INTERVISTA/QYTETARET PER TAKSEN E RRUGES SE KOMBIT.(FOTO/VIDEO)

Vendosja e taksës në Rrugën e Kombit ka ngjallur shume debate si nga qytetarët që preken drejtëpërsëdrejti, ashtu edhe nga politikanët të cilët e përdorin sipas interesave të tyre.Qytetarët Lezhjanë shprehin mendime të ndryshme për sa i perket taksës së kësaj rruge. Disa mendojnë se taksat duhet të paguhen nëse[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *