TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, PAS RRESHQITJES SE GUREVE REAGON BASHKIA/ARRSH TE MARE MASA URGJENTE NE DISA AKSE TE LEZHES.(FOTO/VIDEO)

Pas ngjarjes së ndodhur në aksin Lezhë-Shëngjin, kur një masiv guresh u shkëput nga mali dhe ra mbi autobusin me punetorë, duke plagosur dy vajza të reja, vjen reagimi i Bashksisë së Lezhës.Kjo e fundit deklaron se aksi rrugor në fjalë nuk është në varësi të bashkisë por të Autoritetit Rrugor Shqiptar. Madje thekson se “rrisku më i lartë vijon të mbetet si në këtë rrugë, në rrugën e Pllanës si dhe në segmentin Balldre – Torovicë, akse nacionale”.Artikuj Pasardhes

LEZHE, PREFEKTI MBLEDH EMERGJENCAT CIVILE.(FOTO/VIDEO)

Prefekti i Lezhës Gjergj Prendi ka mbledhur emrgjencat civile për tu përgatitur për sa i përket stinës së dimrit.Prendi ka theksur se tre bashkitë e qarkut të Lezhës duhet ti perfshijnë emergjencat civile në buxhet në të kundert ai nuk do t’ ua miratoje buxhetin. Të afërta

Lexo Me Shume »

LEZHE, SEZONI TURISTIK/NDRECA:TE GJITHE NE GADISHMERI.(FOTO/VIDEO)

Në prag të sezonit turistik prefekti i Lezhës Eduart Ndreca mblodhi në një takim komitetin rajonal të zhvillimit të turizmit, ku në fokus të diskutimeve ishte mbarëvatja e sezonit.Prefekti Ndreca u shpreh se të gjitha insitucionet përgjegjëse do të jenë në gadishmeri për ti dhënë zgjidhje çdo problematike që mund[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *