TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, PAS RRESHQITJES SE GUREVE REAGON BASHKIA/ARRSH TE MARE MASA URGJENTE NE DISA AKSE TE LEZHES.(FOTO/VIDEO)

Pas ngjarjes së ndodhur në aksin Lezhë-Shëngjin, kur një masiv guresh u shkëput nga mali dhe ra mbi autobusin me punetorë, duke plagosur dy vajza të reja, vjen reagimi i Bashksisë së Lezhës.Kjo e fundit deklaron se aksi rrugor në fjalë nuk është në varësi të bashkisë por të Autoritetit Rrugor Shqiptar. Madje thekson se “rrisku më i lartë vijon të mbetet si në këtë rrugë, në rrugën e Pllanës si dhe në segmentin Balldre – Torovicë, akse nacionale”.Artikuj Pasardhes

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *