TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, TREGTARET AMBULANTE KERKOJNE TE PAJISEN ME LEJE/FRROKAJ:PRIORITET TREGTARET E LEZHES.(FOTO/VIDEO)

Tregtarë ambulantë nga Shëngjini, Lezha, Kurbini dhe disa qytete të tjera, kanë qëndruar për disa orë para bashkisë së Lezhës për të marrë një përgjigje për kërkesat e tyre të cilat lidhen me aktivitetin që ata ushtrojnë gjatë muajve të verës në zonat bregdetare të qarkut të Lezhës.Tregtarët kanë kërkuar që bashkia ti pajisë me leje si vitet e mëparshme.
Kryetari i bashkise Frank Frrokaj u shpreh se pasi u njoh me kërkesat e tyre u shpreh se ditën e shtunë tregtarët ambulantë të zonës së Lezhës do të sistemohen në vëndet përkatëse dhe nëse ka zona të lira do shikohet mundësia për të pajisur me leje edhe tregtarët nga qytetet e tjera.


Artikuj Pasardhes

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *