TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, PER NJE TURIZEM TE QENDRUESHEM/WORKSHOPI I PARE. (FOTO/VIDEO)

Në Lezhë është zhvilluar workshopi i parë “strategjia e turizmit të qendrueshem”.Në këtë workshop merrnin pjesë përfaqësues të Universitetit të Shkodrës si dhe përfaqësues të pushtetit vendor të cilët theksuan se për të patur një turizëm gjithëvjetor duhet që të punojnë të gjithë së bashku.


Artikuj Pasardhes

LEZHE, VERA/SEZON POZITIV PER ATA QE DUAN TE PUNOJNE. (FOTO/VIDEO)

Sezoni i verës nuk shërben vetëm për të kaluar pushimet por për disa është koha për të punuar kryesisht kjo vlen për të rinjte.Drejtori i zyrës së punës në Lezhë Fatmir Delishi tregon se sezoni turistik në Lezhë ka qënë mjaft i suksesshëm duke dhënë një impakt pozitiv në punësimin[…]

Lexo Me Shume »

LEZHE, DEGRADIMI I NJE LUMI! (FOTO/VIDEO)

Lumi drin në qytetin e Lezhës çdo ditë e më shumë po shkon drejt degradimit të plotë pasi në të nuk derdhet aspak ujë nga hidrocendtralet dhe njerezit e papërgjegjshëm vazhdojnë të hedhin në të mbeturina pa kriter. Të afërta

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *