TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, FESTA E FEMIJEVE/FRPD DHURON GJAK PER FEMIJET NE NEVOJE. (FOTO/VIDEO)

Në kuadër të 1 qërshorit të rinjtë e FRPD-së Lezhë kanë dhuruar gjak për fëmijët e sëmurë nga talasemia.I pranishëm në këtë nisëm ishte edhe kreu i forumit rinor Belind Këlliçi i cili theksoi se nisma të tilla duhet të jenë më të shpeshta në mënyrë që të gëzojme sado pak ata fëmijë të cilët vuajnë nga kjo sëmundje.


Artikuj Pasardhes

LEZHE, INAUGUROHET QENDRA PER SHENDETIN E GRUAS DHE FEMIJES.(FOTO/VIDEO)

Eshtë inaguruar qëndra për shëndetin e gruas dhe fëmijës “Casa O.L.A” në lagjen Nënë Tereza të qytetit të Lezhës.Ndërtimi i kësaj qëndre është kërkuar dhe mbështetur nga Bashkia Lezhë dhe shërben si qëndër diagnostikuese dhe ekzaminuese ndërsa do të zhvillojë format për parandalimin e semundjeve, kjo do të ndihmojë në[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *