TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, ZHVILLOHET PROVIMI PERMBYLLES I ARSIMIT FILLOR.(FOTO/VIDEO)

Shkollat 9-vjeçare në të gjithë vendin janë vënë në dispozicion të fëmijëve të klasave të pesta.Mbi 30 mijë nxënës këtë të premte i janë nënshtruar provimit përmbyllës të arsimit fillor.Testimi nisi në orën 10 dhe zgjati 90 minuta.Peshën me te madhe në provim e ka gjuha amtare, e ndjekur nga matematika e më pas dituria e natyrës.50 pyetjet e testit janë të shkallëzuara, sipas nivelit të nxënësve dhe me njohuri nga 5 vitet e para të shkollës.


Artikuj Pasardhes

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *