TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, MATURA SHTETERORE KETE VIT NE AMBJENTE TE HAPURA/PULAJ:TE RRISIM TRANSPARENCEN.(FOTO/VIDEO)

Provimet e maturës shtetërore po afrojnë.Drejtori i arsimit Bardhok Pulaj bën me dije se provimet këtë vit do të zhvillohen në ambjente të hapura pra në ambjentet e palestrave të shkollave të qytetit, kjo vjen për të krijuar transparencë për nxënësit dhe mësuesit.


Artikuj Pasardhes

LEZHE, PERKUJTOHET 147-VJETORI I LINDJES SE AT GJERGJ FISHTES (FOTO/VIDEO)

Në Lezhë është përkujtuar 147-vjetori i lindjes të poetit, intelektualit dhe politikanit Shqiptar “At Gjergj Fishta”. Në bibliotekën që mban emrin e Homerit shqiptar, “At Gjergj Fishta”, u organizua një veprimtari përkujtimore ndërsa të pranishëm ishin autoritete lokale, intelektualë , si dhe nxënës shkollash. Të afërta

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *