TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, TURIZMI BREGDETAR I RREZIKUR NGA EROZIONI/ASNJE MASE KONKRETE NE FILLIM TE SEZONIT PER NORMALIZIMIN E SITUATES.(FOTO/VIDEO)

Gjatë muajve të dimrit erozioni la pasoja të mëdha në zonën e Kune-Vainit në Shëngjin.Deti ka përparuar disa metra drejt pishave dhe ka gërryer një sipërfaqe të konsiderueshme të vijës bregdetare.Edhe pse jemi fare pranë sezonit turistik akoma nuk është marrë asnjë masë për heqjen e rrënjëve të pishave disa vjeçare ndërsa trungjet e tyre janë marrë pa u menduar dy herë.


Artikuj Pasardhes

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *