TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, RRITJA E PAKONTROLLUAR E ÇMIMEVE.(FOTO/VIDEO)

Çmimet e fruta-perimeve vazhdojnë të jenë të larta edhe pse pranvera ka trokitur.Në tregun e lirë të fruta perimeve në qytetin e Lezhës produket kanë pesuar rritje çmimesh po ti krahasojmë me të njëjtën periudhë të vitit të kaluar.Pas një vezhgimi edhe në dyqanet e fruta-perimeve vihet re se çmimi i këtyre produkteve ushqimore është akoma më i lartë se sa ai në tregun e lirë.


Artikuj Pasardhes

LEZHE, “AKROPOLI I RI” EDHE NE LEZHE!(FOTO/VIDEO)

“Akropoli i Ri” promovoi në ambientet e QKF Lezhë volumin e dytë të Revistës Filozofikja dhe dy libra me aftësi transformuese.Akropoli i Ri është një Organizëm Ndërkombëtar Kulturor dhe Filozofik që gjendet në mbi më shumë se 60 shtete. Të afërta

Lexo Me Shume »

LEZHE, PERKUJTOHET 147-VJETORI I LINDJES SE AT GJERGJ FISHTES (FOTO/VIDEO)

Në Lezhë është përkujtuar 147-vjetori i lindjes të poetit, intelektualit dhe politikanit Shqiptar “At Gjergj Fishta”. Në bibliotekën që mban emrin e Homerit shqiptar, “At Gjergj Fishta”, u organizua një veprimtari përkujtimore ndërsa të pranishëm ishin autoritete lokale, intelektualë , si dhe nxënës shkollash. Të afërta

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *