TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, MEMORIALI I “SKENDERBEUT” TERHEQ VIZITORE TE SHUMTE.(FOTO/VIDEO)

Përgjegjësi i monumenteve të kulturës pranë bashkisë së Lezhës Paulin Zefi thekson se numri i turistëve që vizitojnë memorialin e heroit tonë kombëtar Gjergj Kastrioti është rritur ndjeshëm.Vizitorët më të shumtë janë nga Kosova dhe janë kryesisht nxënës dhe studentë, po ashtu të shumtë janë edhe turistët nga Europa si Hungarezë, Austriakë dhe Italianë.


Artikuj Pasardhes

SHENGJIN, HAPET SEZONI TURISTIK.(FOTO/VIDEO)

Në një atmosferë mjaft të bukur Shëngjini ka çelur sezonin turistik.Në shëtitoren Willson u organizua një panair ndërsa shumë pushues u benë pjesë e një koncerti të organizuar nga bashkia e Lezhës.Kryetari i bashkisë i pranishëm në hapjen e sezonit turistik u shpreh se Shëngjini do i mirëpresë më së[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *