TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, Dr. I BUJQESISE PERJASHTON RASTET E SEMUNDJES SE “PLASJES” NE QARKUN TONE.(FOTO/VIDEO)

Drejtori i bujqësisë Ndoc Lleshi ka theksuar se në qarkun e Lezhës nuk paraqitet asnjë rast i kafshëve të prekura nga sëmundja e atraksit apo siç njihet ndryshe sëmundja e plasjes.Ai ka theksuar se në qark janë dy vatra në zonën e Kurbinit që janë të njohura dhe që po kryhet vaksinimi i kafshëve.


Artikuj Pasardhes

LAÇ, DITA E PELEGRINAZHIT DIMER.(FOTO/VIDEO)

Pelegrinë të shumte i janë drejtuar kishës së Shën Andonit në Laç me rastin e ditës së peligrinazhit dimer.Pamvarësisht kushteve jo të mira atmosferike besimtarët e krishterë por edhe të besimeve të tjera fetare nuk kanë hezituar ti drejtohen vendit të shenjte për t’iu lutur shënjtit Andon për më shumë[…]

Lexo Me Shume »

LEZHE, BASHKEJETESA MES RRUGEVE MESJETARE DHE MBETURINAVE. (FOTO/VIDEO)

Rruga në lagjen Besëlidhja pranë Aneksit të Stadiumit të Lezhës është tepër e amortizuar. Më problematike mbetet situata në kohë reshjesh pasi gropat mbushen me ujë.Një tjetër problem është edhe prania e mbeturinave në këtë lagje të hedhura nga vetë banoret pranë një objekti aty pranë që mund të bëhet[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *