TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, BANORET PER RRESHQITJET: ASNJE MASE DERI TANI! PROBLEM MBETEN EDHE MBETURINAT.(FOTO/VIDEO)

Rrëshqitja e tokës në rrugën e kalasë së Lezhës nisi rreth dy muaj më parë dhe u vlerësua si një situatë emergjente për shkak të rrezikshmërisë që paraqiste për frikën e shembjeve të disa banesave që gjenden mbi masivin e dheut që rrëshqiti. Banorët e kësaj zone theksojnë se situata është mjaft problematike pasi gurët mund të rrëshqasin përsëri.Ata shtojnë edhe problemin e mbeturinave në rrugën e kalasë që sipas tyre do të largojne turistet.


Artikuj Pasardhes

LEZHE, KRYETARET E FSHATRAVE PA RROGE PREJ 17 MUAJSH.(FOTO/VIDEO)

Kanë vula zyrtare, mbajnë përgjegjësi deri me burg, por nuk paguhen! Kryetarët e 63 fshatrave të bashkisë së Lezhës thonë se nuk paguhen për detyrën që kryejnë prej 17 muajsh.Në këto kushte, kryepleqtë e fshatrave të Lezhës kërcënojnë se do të bllokojnë Bashkinë nëse problemi i tyre nuk merr zgjidhje.[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *