TV LEZHA

TV LEZHA

KURBIN, GORRE/PREJ DY VITESH PA QENDER SHENDETESORE.(FOTO/VIDEO)

Prej dy vitesh në fshatin Gorre të njësisë administrative Fushë-Kuqe mungon një qëndër shëndetësore.Rreth 1500 banorë të këtij fshati vuajnë mungesën e ketij shërbimi.Kjo qëndër shëndetësore është mbyllur që në vitin 2016 nga inspektoriati i shëndetësisë si pasojë e kushteve jo të përshtatshme të godinës.Banorët apelojnë për ndihmë që edhe ata të mund të marrin shërbim shëndetësor pranë banesave të tyre.


Artikuj Pasardhes

KURBIN, TREGU I MILOTIT SI NE MESJETE! (FOTO/VIDEO)

Pazari i milotit i cili funksionon një herë në javë gjatë ditëve të diela ndodhet në gjëndje të mjerueshme. Në këtë treg tregtohen në mes të pluhurit dhe baltës produkte të bulmetit si dhe bagëti të dryshme pa u shqetësuar nga askush. Të afërta

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *