TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, LUMI DRIN NGA POTENCIAL ZHVILLIMI NE NJE NJOLLE TE ZEZE PER ZONEN.(FOTO/VIDEO)

Lumi drin u “gdhi” i tejmbushur me mbeturina mëngjesin e 14 majit.Kjo situatë problematike kishte kohe që nuk shihej sipas qytetarëve, të cilët shprehen se ky lume duhej të ishte një pasuri më vete për qytetin e Lezhës por edhe më gjërë.
Teksa dora e njeriut, mungesa e investimeve, pushtetet qëndror dhe lokal por edhe mungesa e ndërgjegjësimit të banorëve të cilët hedhin mbetjet vënd e pa vënd, e shëndërrojnë drinin nga një potencial zhvillimi në një njollë të zezë.


Artikuj Pasardhes

LEZHE, PULAJ SQARON SKEMEN E RE TE OREVE MESIMORE.(FOTO/VIDEO)

Skema e re e shpërndarjes së orëve mësimore, është konsideruar si një hap pozitiv në zbatim të kurrikulës së re.Nga cikli fillor deri në ciklin e mesëm nxënësit zhvillojnë nga 4-6 orë mësim në ditë, që do të thotë se çdo nxënës mban me vete 4-6 tekste shkollore përfshirë edhe[…]

Lexo Me Shume »

LEZHE, SHETITORJA QE DUHEJ TE THITHTE TURISTE! (FOTO/VIDEO)

Problematika e dëmtimit të hapësirave publike të qytetit të Lezhës është trajtuar disa herë në edicionet tona informative por dëmtimi i shëtitores pranë lumit Drin vazhdon të mbetet shqetësues pasi dita ditës parmakët e drunjtë po hiqen nga vendi i tyre dhe disa pjese të trotuarit janë dëmtuar.Problem tjetër që[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *