TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, FARMACITE MBYLLIN DYERT PER 2 ORE NE SHENJE PROTESTE.(FOTO/VIDEO)

Nën drejtimin e Urdhrit të Farmacistëve, farmacitë në të gjithë vendin ashtu edhe në Lezhë nga ora 11:00 deri në 13:00 kanë nisur një protestë paqësore përmes të cilës kërkojnë nga Ministria e Shëndetsisë ndryshimin e kontratës dhe të listës së barnave për vitin 2018.


Artikuj Pasardhes

LEZHE, ZHVILLOHET PROVIMI PERMBYLLES I ARSIMIT FILLOR.(FOTO/VIDEO)

Shkollat 9-vjeçare në të gjithë vendin janë vënë në dispozicion të fëmijëve të klasave të pesta.Mbi 30 mijë nxënës këtë të premte i janë nënshtruar provimit përmbyllës të arsimit fillor.Testimi nisi në orën 10 dhe zgjati 90 minuta.Peshën me te madhe në provim e ka gjuha amtare, e ndjekur nga[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *