TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, TRAJNIMI/SI TE JAPIM NDIHMEN E SHPEJTE.(FOTO/VIDEO)

Spitali Rajonal Lezhë organizoi diten e enjte trajnimin e stafit mjekësor për dhënien e ndihmës së shpejtë,në funksion të rritjes së shërbimit mjekësor të urgjencës.Ky trajnim është i pari në llojin e tij në nivel spitalor i çertifikuar nga Qëndra Kombëtare e Urgjencës Mjekësore, Shoqata Shqiptare e Urgjencës Mjekësore dhe Shoqata Shqiptare për Traumën dhe Kirurgjinë Emergjente.Në këtë aktivitet u trajnuan i gjithë personeli mjekesor (10 mjekë dhe 60 infermierë) që shërbejnë në repartin e urgjencës dhe reanimacionit të spitalit të Lezhës.


Artikuj Pasardhes

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *