TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, PROBLEMATIKA E UJRAVE TE ZEZA/JA SI E GJEN SHTEPINE NDUE KUR KTHEHET NGA ITALIA.(FOTO/VIDEO)

Quhet Ndue Ndoka dhe jeton në Itali por çdo vit ai si pensionist rikthehet ne banesën e tij në një pallat në katin e parë të lagjes Besëlidhja për të kaluar pak kohë në Shqipëri.Dhe sa herë vjen e gjen shtëpinë të përmbytur nga plasja e tubacioneve të ujrave të zeza.Ndonëse pusetat duken bosh Ndue thotë se ishte dashur një planifikim tjetër për rrjetin e kanalizimeve te ujrave të zeza.


Artikuj Pasardhes

LEZHE, TRENI PERPLAS KAMIONÇINEN/ 2 TE PLAGOSUR.(FOTO/VIDEO)

Dy persona u plagosen mëngjesin e kësaj të marte në Milot, pasi mjeti me të cilin udhëtonin u përplas nga treni.Ngjarja ndodhi në rreth orës 08.30 tek shinat në Pllanë të Lezhës, ku kjo kamionçinë i preu rrugën trenit të linjës Tiranë-Shkodër. Policia bën me dije se mjeti po kalonte[…]

Lexo Me Shume »

LEZHE, MEMORIALI I “SKENDERBEUT” TERHEQ VIZITORE TE SHUMTE.(FOTO/VIDEO)

Përgjegjësi i monumenteve të kulturës pranë bashkisë së Lezhës Paulin Zefi thekson se numri i turistëve që vizitojnë memorialin e heroit tonë kombëtar Gjergj Kastrioti është rritur ndjeshëm.Vizitorët më të shumtë janë nga Kosova dhe janë kryesisht nxënës dhe studentë, po ashtu të shumtë janë edhe turistët nga Europa si[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *