TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, NDOTJA DHE PROBLEMATIKAT E LUMIT DRIN. (FOTO/VIDEO)

Ndotja e Lumit Drin dhe dëmtimi i shëtitores janë trajtuar disa herë si problematika në edicionet tona informative.Rënia ndjeshëm e nivelit të ujit gjatë ditëve të fundit ka bërë që këto problematika të jenë më evidente, pasi mbeturinat kanë dalë mbi sipërfaqe.Ndotja e lumit Drin vijon të mbetet problematikë shqetësuese prej vitesh duke dhënë kështu një impakt negativ edhe për turizmin në rajonin e Lezhës.


Artikuj Pasardhes

LEZHE, “KAMERA E PALLATIT” VJEN NE LEZHE. (FOTO/VIDEO)

”Kamera e Pallatit” është titulli i komedisë që do të vihet në skenën e pallatit të kultures në qytetin e Lezhës.Një komedi nga Valentin Rroku me regji dhe skenografi të Gjon Stefës ku do të luajnë aktorët e mirënjohur Gac Kodrina, Drane Xhai e shumë aktorë të tjerë. ”Kamera e[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *