TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, KUR SHTETI DIFERENCON! (FOTO/VIDEO)

Prodhuesit e bukës kërkojnë që çmimi i energjisë elektrike të jetë i njëjtë si për furrat e thjeshta ashtu edhe për ato që ofrojnë edhe prodhime të tjera brumi përfshirë edhe pastiçeritë.Aktualisht vetëm furrat që furnizohen me tension të ulët kanë një çmim energjie të reduktuar prej 7.6 lekë për kilovat/orë.Sipas Shoqatës së Prodhuesve të Bukës, në këtë kategori nuk janë të përfshira të gjitha furrat, por vetëm ato që nuk kanë pajisje frigoriferike. Pjesa tjetër e subjekteve paguajnë një çmim energjie prej 14 lekësh për kilovat/orë, i cili është sa dyfishi i tarifës për furrat e bukës.


Artikuj Pasardhes

LEZHE, BASHKEPUNIMI QEVERI VENDORE-OPERATORE TURISTIKE.(FOTO/VIDEO)

Përfaqësues të disa bizneseve turistike kanë zhvilluar një takim me përfaqësues të bashkisë së Lezhës ku kanë bashkëbiseduar mbi problemet e turizmit, për pastrimin, taksat, infrastrukturën dhe hapësirat publike.Gjithashtu është diskutuar për të gjetur mënyra sa më cilësore për të promovuar turizmin për Lezhën, Shëngjinin dhe bregdetin e Tales. Të[…]

Lexo Me Shume »

KURBIN, E MARTA E FUNDIT E KISHES SE LAÇIT.(FOTO/VIDEO)

Të hënën ne mbremje kulmuan ditët e pelegrinazhit në Kishën e Shën Andonit në Laç.Me mijëra pelegrinë, nga e gjitha Shqipëria por edhe jashtë saj nisën rrugën e pelegrinazhit që prej orëve të para të mëngjesit, për të kaluar natën në këtë vend të shenjte, në përpjekje për të imituar[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *