TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, 50 VJET SPITALI I LEZHES.(FOTO/VIDEO)

Në 50-vjetorin e krijimit të tij, Spitali rajonal i Lezhës e ka festuar në një mënyrë mjaft të veçantë.Stafi drejtues i Spitalit Rajonal të Lezhës ka organizuar një simpozium shkencor me pjesëmarrjen e emrave të njohur të mjekësisë Shqiptare.Drejtori i Spitalit Rajonal të Lezhës,Leon Kaza në fjalën e tij ka theksuar se ky është një moment i rëndësishëm reflektimi mbi kontributin dhe sakrificën e mjekëve.Të pranishëm në këtë simpozium shkencor ishin Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtje Sociale Ogerta Manastirliu, Ministrja e Arsimit Lindita Nikolla si dhe një numër i madh profesorësh.


Artikuj Pasardhes

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *