TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, NDOTJE AKUSTIKE?!/DO REVOKOHEN LEJET MJEDISORE PER SHKELESIT. (FOTO/VIDEO)

Në sezonin e ri turistik në gjithe vijen bregdetare që përdoret për plazh nuk do të lejohet ndotja akustike.Gjatë një takimi me drejtuesit e Bashkive të Qarkut të Lezhës dhe Shkodrës, përfaqësues të Ministrisë së Mjedisit dhe Turizmit kanë paralajmëruar se Ministria e Mjedisit do të revokojë lejet mjedisore për ato hotele, bare apo restorante që do të shkaktojnë ndotje akustike.


Artikuj Pasardhes

KURBIN, E MARTA E FUNDIT E KISHES SE LAÇIT.(FOTO/VIDEO)

Të hënën ne mbremje kulmuan ditët e pelegrinazhit në Kishën e Shën Andonit në Laç.Me mijëra pelegrinë, nga e gjitha Shqipëria por edhe jashtë saj nisën rrugën e pelegrinazhit që prej orëve të para të mëngjesit, për të kaluar natën në këtë vend të shenjte, në përpjekje për të imituar[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *